رویه های بازگرداندن کالا

احتمال دارد مشتری از اینکه اینترنتی خرید می کند نگران باشد که آیا همان چیزی که سفارش داده است به دستش خواهد رسید یا خیر. اگر کالای مدنظر همان کالایی بود که درخواست کرده بود ولی ایراد فنی و یا ظاهری داشت مشتری باید چکار کند. همچنان هستند کسانیکه به همین دلایل از خرید اینترنتی امتناع می کنند و ترجیح می دهند از وقت و قیمت کالا هزینه کنند ولی حضوری خرید کنند. اما به شما پیشنهاد می کنیم شرایط بازگشت کالا را در زیر بخوانید و اگر مورد قبول شما بود و اطمینان خاطر برای شما مهیا شد خرید خود را اینترنتی انجام دهید.

– توضیحات بازگشت کالا با توجه به نوع گارانتی
گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی
برخی از محصولات مصرفی و غیر برقی هستند همانند قاب موبایل، بند ساعت، محافظ صفحه نمایش موبایل و …… این گروه از کالاها در میتاپ با گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی به فروش می رسند و شامل بازگشت کالا نمی شوند و فقط هنگام تحویل به مشتری لازم است که سالم بودن و اصالت آن توسط خریدار چک شود و در صورت تایید، آن را تحویل بگیرید و پس از تحویل گرفتن دیگر نمی توانید کالا را بازگشت دهید. البته برای سفارشاتی که توسط پست ارسال می شوند تا پایان ساعت کاری همان روزی که مامور پست تحویل داده است مشتری می تواند به ما اطلاع دهد و یا درخواست خود را به [email protected] بفرستد. بنابراین خارج از زمان مشخص شده و یا عدم ارسال ایمیل دیگر میتاپ مسئولیتی ندارد.

گارانتی ۷ روزه تعویض
با خرید تمامی محصولاتی که دارای گارانتی ۷ روزه تعویض هستند(یعنی عبارت 7روزگارانتی تعویض در گزینه زیر کالا قید شده) از زمان تحویل سفارش به مشتری (به استثنائ کالاهای مصرفی و بهداشتی مانند ماسک و مسواک و یا کالاهایی که با بدن شخص در ارتباط مستقیم بوده مانند هدفون و البسه)به مدت ۷ روز قابلیت مرجوعی داشته شما می توانید درخواست بازگشت کالا بدهید که البته باید طبق شرایط بازگشت کالا که در زیر نوشته شده است اینکار انجام شود.

شرایط بازگشت کالا و نکاتی که حتما باید رعایت شود
– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 24ساعت پس از دریافت کالا از طریق تماس با میتاپ و یا فرم صفحه تماس با ما ، اطلاع داده شود.
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
– روی کالاهای فاقد شماره سریال، هولوگرام میتاپ چسبانده میشود. کالاهایی که هولوگرام آنها مخدوش شده یا فاقد هولوگرام باشند، گارانتی بازگشت آنها ابطال می شود.
– استفاده از این سرویس بازگشت کالا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بدون تغییر شکل ظاهری اولیه باشد.
– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
– سرویس بازگست کالا، اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود.
– اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد خریدار نمیبایست آن را از پیک تحویل بگیرد زیرا اینکار به مصابه پذیرش آن و قبول سلامت محموله بوده و مسئولیت های بعدی بر عهده ی خریدار میباشد.
– وجود مغایرت کالا با سفارش میبایست در زمان تحویل و یا همان ساعت اولیه پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش از طریق تماس تلفنی یا فرم صفحه تماس با ما ، اطلاع داده شود.
– اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت شرکت سازنده است.
– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت آکبند و شیرینک یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود و حتما بازکردن جعبه با رعایت اصول اخلاقی و انصاف صورت گیرد.(منظور از انصاف و اخلاق در واقع پاره نشدن و تغییر حالت اصلی بسته بندیست که متاسفانه در بعضی مواقع رعایت نمیشود)
– ایرادات ظاهری میبایست بمحض تحویل و از طریق تماس تلفنی و ایرادات فنی حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش از طریق فرم صفحه تماس با ما اطلاع داده شود.
– انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
– اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
– در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.
– آسیب‏‏ دیدگی فیزیکی میبایست بلافاصله پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش اطلاع داده شود.
– با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و میتاپ تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
– کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش ارسال شود.
– در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد بازگردانده شود.

توجه:
پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد میتاپ در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت میتاپ در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

کالا را چطور ارسال کنید؟
– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.
– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش میتاپ جداً، خودداری کنید.
– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
-درصورت ارسال با پست پیشتاز، عکس و تصویری از رسید پستی تهیه و به آدرس [email protected] ایمیل کنید.
– اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.
– اگر کالا دارای رمز عبور (Password)، آی دی، اپل آی دی (id)یا الگو (pattern) است، لازم است توسط مشتری برداشته شود، تا کارشناسان میتاپ امکان تست آن را داشته باشند.
– در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.
– از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان عکس و تصویری از رسید تهیه و آن را به آدرس [email protected] ایمیل کنید.
– اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با میتاپ تماس بگیرید.
– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟
– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش میتاپ برسد، هزینه‌های ارسال به عهده میتاپ است.
– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا برای میتاپ ارسال شود که می توانید تصویری از رسید تهیه و به آدرس [email protected] ایمیل شود.
– در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان میتاپ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه